Mesajul directorului la început de an școlar

//Mesajul directorului la început de an școlar

Dragi elevi, părinți și cadre didactice,

Cu bucurie și entuziasm, vă salutăm cu ocazia începutului unui nou an școlar! Suntem încântați să vă avem alături în această călătorie de învățare și dezvoltare care ne așteaptă în următoarele luni.

Anul școlar care începe aduce cu el noi oportunități, provocări și promisiuni. Pentru mulți dintre voi, acesta poate fi un moment de entuziasm, dar și de emoție. Vrem să vă asigurăm că suntem aici pentru a vă sprijini în fiecare pas al drumului vostru în acest an școlar.

Pentru elevi, vă încurajăm să vă implicați cu pasiune în procesul de învățare. Aveți oportunitatea de a descoperi lucruri noi, de a vă dezvolta abilitățile și de a vă crea amintiri minunate. Încurajăm curiozitatea și dorința de cunoaștere, iar cadrele noastre didactice sunt aici pentru a vă ghida și sprijini în acest proces.

Pentru părinți, suntem conștienți de importanța parteneriatului nostru în educația copiilor noștri. Vă încurajăm să fiți implicați activ în parcursul lor școlar, să comunicați deschis cu cadrele didactice și să ne adresați întrebări sau preocupări. Împreună, putem asigura succesul și dezvoltarea lor armonioasă.

Cadrelor didactice le mulțumim pentru dedicarea lor în a modela mințile și inimile viitorului nostru. Aveți o misiune importantă, și vă apreciem eforturile depuse pentru a forma următoarea generație de cetățeni responsabili și competenți.

În acest an ne vom concentra pe siguranța și bunăstarea fiecărui membru al comunității noastre școlare. Vom face toate demersurile necesare pentru a ne asigura că procesul de învățare se desfășoară în cele mai adecvate condiții materiale și într-un mediu sănătos.

Împreună, vom face din acest an școlar o experiență pozitivă și memorabilă. Suntem o comunitate puternică și suntem pregătiți să ne susținem reciproc în fiecare etapă a călătoriei noastre.

Cu dorința unui an școlar de succes și plin de realizări,

Echipa Școlii Gimnaziale Nr. 41

2023-12-02T22:23:03+02:00