Dotări

//Dotări
Dotări2023-10-06T18:19:34+03:00
  • Unitatea noastră școlară este dotată cu apă curentă din rețeaua orașului și încălzire centrală, cu centrală proprie. Pentru băut punem la dispoziția preșcolarilor dozatoare de apă cu filtru , astfel că apa de băut este limpede și curată.
  • Fiecare sală de clasă prezintă tablă interactivă de ultimă generație, PC cu cameră web, tablă de sticlă cu markere, pentru a preveni răspândirea  prafului  de cretă în aer, factor nociv pentru sănătate organelor respiratorii.
  • Iluminatul este asigurat prin spoturi tip led incastrate în tavan.
  • Sălile sunt umbrite în cursul zilei de jaluzele tip rulouri.
  • În școală există internet wireless la toate etajele și toate PC -urile sunt conectate.
  • Grupurile sanitare sunt dotate cu dozatoare de săpun, dispensere de hârtie igienică și hârtie de șters pe mâini, coșuri de gunoi cu capac.
  • Cancelaria și birourile sunt dotate cu PC -uri, imprimante multifuncționale pentru multiplicare si imprimare.
  • Școala are sistem video audio de supraveghere atât în clase, pe holuri și în curtea școlii și sistem de sonorizare.
  • Există pază la fiecare intrare, tot timpul programului școlar, astfel încât în interior nu pot pătrunde persoane străine, fără acordul factorilor responsabili.
  • La intrarea în școală, în perioadele de epidemii sau pandemii, dispunem de un scanner ultramodern pentru depistarea persoanelor febrile.
  • De asemenea există un cabinet medical cu personal de specialitate, asistentă și medic. Avem o încăpere destinată izolării elevilor suspecți de diferite boli contagioase, până la venirea părinților și preluarea lor de către aceștia.
  • În sala de sport, elevii noștri pot petrece orele de educație fizică, într-un mediu plăcut pentru sport și activități
  • În curtea școlii avem teren de baschet ultramodern, unde copii pot juca diferite jocuri în aer liber.