/, Noutăți/Anunțuri/Elevii școlii noastre au participat la o acțiune de plantare frasini în comuna Frăsinet județul Călărași.

În jur de 100 de participanți au reprezentat școala noastră la „cea mai amplă acțiune de plantare a anului, un adevărat festival al implicării și al faptelor bune în natură și pentru natură! Acțiunea a avut loc în data 𝟭𝟴 𝗻𝗼𝗶𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟯, în comuna 𝗙𝗿𝗮̆𝘀𝗶𝗻𝗲𝘁, județul 𝗖𝗮̆𝗹𝗮̆𝗿𝗮𝘀̦𝗶.” Nici ploaia, nici vântul, nu au scăzut temperatura entuziasmului și voia bună cu care au pus umărul la împădurirea unei zone amenințată de deșertificare. Și ne invită acolo, la un picnic, peste vreo 10 ani! Mai multe detalii aici.

2023-11-30T19:12:35+02:00