Școala 41, finalistă în concursul „Școala banilor bine crescuți”

//Școala 41, finalistă în concursul „Școala banilor bine crescuți”

Dacă vreți să ne susțineți, vă rugăm să dați like (👍 nu inimioară sau altceva) la poza școlii noastre – nu la toată postarea!

Dați click AICI!

apoi pe poze și derulați până la poza pe care scrie „Școala Gimnazială nr. 41” și acelei poze îi dați 👍.

Distribuiți, vă rugăm, cât mai mult! Elevii noștri sunt în finală pe țară, lucrările lor au fost evaluate, acum trebuie să treacă de această probă a votului.

Să-i ajutăm să câștige, au muncit și merită!
Începe Marea Finală! Care dintre școlile finaliste va primi trofeul ”Școala banilor bine-crescuți”? Votul publicului va decide. Iată finalistele:
• Școala Pia Bratianu, sector 1, București
• Școala Valea lui Ion, județul Bacău
• Școala 41, sector 2, București
• Școala Viișoara, județul Cluj
• Școala Adrian Porumbescu, București, sector 6
• Liceul David Voniga, Giroc, Timișoara
• Școala Vasile Alecsandri, Roman, jud Neamț
• Colegiul George Coșbuc, Cluj
• Școala Ioan Ciurea, Fălticeni
• Școala Cezar Boliac, sector 3, București
• Școala 117,sector 6, București
• Școala gimanzială Dacia, Târgu Mureș
• Școala Nicolae Bălcescu, Arad
Pentru că au fost câteva școli la egalitate de puncte, juriul a decis să fie 13 finaliste în loc de 10. Deci vor fi mai multe școli premiate cu 50 de cărți, indifirent de rezultatul final al concursului.
Urmează votul vostru! Votați școala preferată printr-un like, până pe 21 decembrie 2023! Școala care va avea cele mai multe like-uri în data de 21 decembrie, ora 18:00, va câștiga titlul de ”Școala banilor bine- crescuți”.
Felicitări celor 13 școli finaliste! Acestea vor primi câte 50 de cărți Școala Banilor Bine Crescuți per școală și ateliere gratuite de educație financiară susținute de autoarea cărții, Cristina Andone, și de profesorii Școlii de Bani, precum și diplome de participare.
Școala câștigătoare a Finalei va primi medalia “Școala Banilor Bine Crescuți” și următoarele premii: câte o carte Școala Banilor Bine Crescuți pentru toți elevii din școală cu vârsta între 6 și 11 ani, 20 de cărți ”Școala banilor bine- crescuți” pentru biblioteca școlii, crearea unui “colț de educație financiară” în școală (rafturi/ bibliotecă pentru cărți, fotolii puf, măsuțe, scaune, pușculițe, materiale educaționale de educație financiară și cărți), plus vizita roboțelului Pepper.
Mulțumim pentru premii și pentru suport în organizare partenerilor noștri minunați de la Școala de Bani!
Felicitări pentru lucrările inspirate și jucăușe, copii! Acum este timpul comunității să vă susțină! Succes!
2023-12-14T09:39:03+02:00