A venit vremea târgului de Crăciun!

//A venit vremea târgului de Crăciun!
Foarte mulți oameni ne-au trecut astăzi pragul! Vă mulțumim!
Suntem o școală mică, dar cuprindem multe suflete mari! Ne-ați dovedit și astăzi puterea lui ÎMPREUNĂ! Târgul nostru nu este doar despre banii care se strâng. Este în mod special despre ce pot face oamenii dintr-o comunitate atunci când pun suflet pentru a ajuta. Este despre comunicare, despre relaționare, despre empatie.
Vom lăsa câteva imagini pentru a vă vorbi despre cum a fost astăzi la Școala Gimnazială nr. 41.
Promitem să ducem povestea mai departe, cu voi toți în roluri de eroi! Cu toți spiridușii care au transformat școala într-un atelier pentru confecționarea decorațiunilor, cu mămicile care au făcut clătite, cozonaci, prăjituri delicioase, cu bunicile care au tricotat botoșei, cu toți cei care ați venit astăzi la noi.
Mulțumim!
2023-12-22T23:34:51+02:00