Ziua Internațională a Cititului Împreună

//Ziua Internațională a Cititului Împreună
📖 Aceia dintre noi care au descoperit bucuria cititului se pot refugia în universul cărților pentru a găsi inspirație, motivație, sprijin și resurse pentru dezvoltare personală sau profesională ori, pur și simplu, un loc imaginar confortabil care să ne aducă relaxare și sentimentul de siguranță.
🎉Pe 7 februarie am sărbătorit Ziua Internațională a Cititului Împreună. În școala noastră s-au desfășurat activități care să-i atragă pe elevi spre lectură și am fost ghizi în călătoria de descoperire a cărților. Cititul împreună cu elevii și discuțiile despre lecturile recente pot deveni obiceiuri care să stârnească interesul pentru citit, îmbunătățind, în același timp, coeziunea grupului.
📚 Ne străduim să dezvoltăm rutina lecturii în rândul elevilor noștri.
2024-02-21T19:50:08+02:00