Alexandru Voiculescu, Locul I la Bucuresti la olimpiada de matematica

//Alexandru Voiculescu, Locul I la Bucuresti la olimpiada de matematica

Elevul Alexandru Anton Voiculescu din clasa a V-a A, a obținut locul I la etapa județeană a municipiului București, s-a calificat și va reprezenta anul acesta Bucureștiul și școala noastră la faza pe țară a Olimpiadei Naționale de Matematică, organizată în luna mai la Vaslui. Felicitări uriașe drag copil, precum și celor care l-au îndrumat și susținut, dna prof.  Camelia Boian, dna prof. Laura Bădică, învățătoarea lui și, desigur, părinților. Îți ținem pumnii și îți dorim să vii de la Vaslui cu o experiență de neiutat și cele mai frumoase amintiri și impresii, să le așezi lângă rezultatul minunat pe care deja l-ai obținut.

2024-03-23T05:56:51+02:00