SĂPTĂMÂNA VERDE- Ziua 1
Ziua Pământului
Astazi este Ziua Pământului și îl celebrăm așa cum știm mai bine – cu grijă și dragoste față de el! Pentru că este casa noastră, a copiilor noștri și a generațiilor care vor urma. ![🌍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3f/1/16/1f30d.png)
![🤗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/1f917.png)
![🌍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3f/1/16/1f30d.png)
![🤗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/1f917.png)
Nu puteam să nu punctăm acest eveniment. Elevii noștri au realizat postere, afișe, mesaje ecologice și au expus imagini deosebite care ilustrează minunată planetă care ne găzduiește.